“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC), 11 fevral 2015-ci il tarixli Prezident Fərmanı ilə yaradılmış və 5 iyul 2016-cı ildə qeydiyyata alınaraq fəaliyyətə başlamışdır. Şirkət, Azərbaycanda və beynəlxalq miqyasda qızıl və digər qiymətli metal filizlərinin kəşfiyyatı, hasilatı və emalı ilə məşğul olur. Baş ofisi Bakı şəhəri, Mikayıl Müşfiq küçəsi 2H ünvanında yerləşir və müasir infrastrukturla təchiz olunmuşdur.
Formcond LLC, “AzerGold” QSC-nin Bakı şəhərində yerləşən ofis binasında 1231 kW gücündə yüksək performanslı soyutma sistemi qurmuşdur. Layihə çərçivəsində 233 daxili və 22 xarici blok quraşdırılaraq, ofisin hər bir hissəsində optimal mikroiqlim və enerji səmərəliliyi təmin edilmişdir. Bu müasir HVAC sistemi, iş mühitində komfortu artıraraq, gündəlik fəaliyyətin səmərəli şəkildə davam etməsinə dəstək olur.

AzerGold Closed Joint-Stock Company (CJSC) was established by Presidential Decree No. 1047 on February 11, 2015, and officially registered on July 5, 2016. The company specializes in the exploration, extraction, and processing of gold and other precious metal ores within Azerbaijan and internationally. Its head office is located at 2H Mikayil Mushfig Street, Baku, featuring modern infrastructure and facilities.
Formcond LLC installed a 1231 kW high-efficiency cooling system at the Azergold CJSC office building in Baku. The project included the installation of 233 indoor units and 22 outdoor units, delivering optimal temperature control and energy savings throughout the entire office. This modern HVAC solution enhances comfort and supports seamless daily operations within the workspace.