“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC), 11 fevral 2015-ci il tarixli Prezident Fərmanı ilə yaradılmış və 5 iyul 2016-cı ildə qeydiyyata alınaraq fəaliyyətə başlamışdır. Şirkət, Azərbaycanda və beynəlxalq miqyasda qızıl və digər qiymətli metal filizlərinin kəşfiyyatı, hasilatı və emalı ilə məşğul olur. Baş ofisi Bakı şəhəri, Mikayıl Müşfiq küçəsi 2H ünvanında yerləşir və müasir infrastrukturla təchiz olunmuşdur.
Formcond LLC, “AzerGold” QSC-nin Bakı şəhərində yerləşən ofis binasında 1231 kW gücündə yüksək performanslı soyutma sistemi qurmuşdur. Layihə çərçivəsində 233 daxili və 22 xarici blok quraşdırılaraq, ofisin hər bir hissəsində optimal mikroiqlim və enerji səmərəliliyi təmin edilmişdir. Bu müasir HVAC sistemi, iş mühitində komfortu artıraraq, gündəlik fəaliyyətin səmərəli şəkildə davam etməsinə dəstək olur.

Закрытое акционерное общество «AzerGold» было создано в соответствии с Указом Президента №1047 от 11 февраля 2015 года и официально зарегистрировано 5 июля 2016 года. Компания занимается разведкой, добычей и переработкой золота и других драгоценных металлов в Азербайджане и за его пределами. Главный офис расположен по адресу: г. Баку, улица Микаила Мушфига, 2H, и оснащен современной инфраструктурой.
Компания Formcond LLC установила систему охлаждения мощностью 1231 кВт в офисном здании компании AzerGold в Баку. В рамках проекта были смонтированы 233 внутренних и 22 внешних блока, обеспечивая эффективный температурный контроль и энергоэффективность по всему офису. Современное HVAC-решение повышает уровень комфорта и способствует продуктивной рабочей атмосфере.