SOCAR Tower, Bakı şəhərinin Heydər Əliyev prospektində yerləşən və 209 metr hündürlüyü ilə Azərbaycanın ən hündür binalarından biridir. 2010-cu ildə tikintisinə başlanılan və 2016-cı ildə tamamlanan bu 42 mərtəbəli göydələn, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) baş qərargahıdır. Cənubi Koreyanın "Heerim Architects & Planners Co. Ltd" şirkəti tərəfindən layihələndirilən bina, "külək və alov" konsepsiyası əsasında inşa edilmişdir. SOCAR Tower, müasir ofis sahələri, konfrans və idman zalları, qonaq evi, ticarət və iaşə obyektləri ilə təchiz olunmuşdur. Bina, 190 km/saat sürətli küləklərə və 9 bal gücündə zəlzələlərə davamlı olaraq dizayn edilmişdir.
Formcond LLC, SOCAR-ın Marketinq Departamentində 392 kW gücündə soyutma sistemi quraşdırmışdır. Bu sistem 103 daxili və 10 xarici blokdan ibarət olub, müasir texnologiyalar əsasında layihələndirilmişdir. Məqsəd, departamentin iş mühitində yüksək komfort və davamlı enerji səmərəliliyi təmin etmək olmuşdur. Formcond-un peşəkar yanaşması sayəsində layihə vaxtında və keyfiyyətlə həyata keçirilmişdir, bu isə SOCAR-ın gündəlik fəaliyyətinə müsbət təsir göstərmişdir.

SOCAR Tower, расположенный на проспекте Гейдара Алиева в Баку, является одним из самых высоких зданий Азербайджана с высотой 209 метров. Строительство началось в 2010 году и завершилось в 2016 году. Этот 42-этажный небоскреб служит штаб-квартирой Государственной нефтяной компании Азербайджанской Республики (SOCAR). Здание, спроектированное южнокорейской компанией "Heerim Architects & Planners Co. Ltd", воплощает концепцию "ветра и огня". SOCAR Tower включает современные офисные помещения, конференц- и спортивные залы, гостевой дом, торговые и обеденные зоны. Здание спроектировано с учетом устойчивости к ветрам до 190 км/ч и землетрясениям магнитудой 9 баллов.
Компания Formcond LLC реализовала проект по установке системы охлаждения мощностью 392 кВт в Маркетинговом департаменте SOCAR. Система включает 103 внутренних и 10 внешних блоков и разработана с учетом современных технологических стандартов. Основной целью было создание комфортной рабочей среды и повышение энергоэффективности. Благодаря профессионализму команды Formcond проект был успешно завершён в срок, поддерживая эффективную работу подразделения SOCAR.